Dużą uwagę skupiamy na tematach związanych w nowoczesnymi metodami predykcji i diagnostyki uszkodzeń materiałów. Jest to zagadnienie bardzo ważne dla przemysłu. Z naszych obserwacji i audytów wynika, że aktualnie zbyt małą uwagę przywiązuje się do zarządzania ryzykiem awarii w instalacjach. Takie krytyczne dla bezpieczeństwa państwa budowle jak mosty, zapory, gazociągi, sieci elektroenergetyczne i inne nie są monitorowane pod względem ich stanu „od środka”. Dotychczas realizowane są jedynie okresowe przeglądy metodą oglądu, ale to pozwala tak naprawdę spostrzec zagrożenie już istniejące, a wiec trudne do przeciwdziałania.
Polska posiada duży dorobek naukowy i praktyczny w zastosowanie innowacyjnej metody pomiaru akustycznego. Zmierzyliśmy się z tym zagadnieniem wielokrotnie i stale zauważamy pole do optymalizacji i poprawy. Istotne w tym temacie jest też to jak badamy, jak analizujemy dane oraz jakiego sprzętu używamy. Ostatnie lata przyniosły w tym miejscu duże zmiany, np. przez zapis danych w czujnikach i wdrożenie zdalnej transmisji danych, a więc unikanie przesyłu za pomocą kabla. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości predykcji i monitorowania stanu materii.
Lider analiz w tym zakresie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..